تعریف شركت دانش‌بنيان
شركت يا مؤسسه خصوصي يا تعاوني است كه به منظور هم‌افزايي علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمي و اقتصادي (شامل گسترش و كاربرد اختراع و نوآوري) و تجاري‌سازي نتايج تحقيق و توسعه (شامل طراحي و توليد كالا و خدمات) در حوزه فناوري‌هاي برتر و با ارزش افزوده فراوان به ويژه در توليد نرم افزارهاي مربوط تشكيل مي‌شود و بر اساس معیارهاي مورد نظر "آيين نامه ارزیابی و تشخيص شركت‌ها و موسسات دانش‌بنيان"، به تأييد «كارگروه ارزيابي و تشخيص صلاحيت شركت‌ها و موسسات دانش‌بنيان و نظارت بر اجرا» مي‌رسد. 
شركت‌هاي دولتي، موسسات و نهادهاي عمومي غيردولتي که دارای مصادیق سوء سابقه باشند و نيز شركت‌ها و موسساتي كه بيش از پنجاه (50) درصد از مالكيت آنها متعلق به شركت‌هاي دولتي و موسسات و نهادهاي عمومي غيردولتي باشد، مشمول حمايت‌هاي اين قانون نيستند.

*فرآیند ثبت و استفاده از تسهیلات شرکت دانش بنیان کاملا مستقل از فرآیندهای دانشگاه و بخش های زیر مجموعه آن مانند معاونت پژوهشی و یا مراکز رشد فناوری می باشد. این فرآیند می بایست به شکل مستقیم از طریق  کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان که زیر مجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می باشد پیگیری گردد. اطلاعات این صفحه تنها به منزله ارائه راهنمایی های لازم بوده و هیچ گونه مسئولیت خاصی متوجه نهادهای دانشگاه از جمله معاونت پژوهشی و یا مراکز رشد فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه انجام،پیگیری و پاسخ گویی فرآیندها و آیین نامه های دانش بنیان نمی باشد.

مراکز رشد فناوری نیز نهادها يا چارچوب هايي هستند كه براي پرورش يا ايجاد كسب و كارهاي كوچك (دارای ایده های قابل تجاری شدن مبتنی بر علم و فناوری) تأسيس مي‌شوند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه "مراکز رشد" مراجعه نمایید.

 

 
  نشانی ما:   research.sums.ac.ir
معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشكی شيراز
شيراز- خيابان زند- ساختمان مركزی دانشگاه علوم
پزشكی شيراز- طبقه هفتم - معاونت پژوهشی و فناوری
تلفن: 32357282 ،  دورنگار: 32122430
پست الکترونیک: vcrdep@sums.ac.ir


همه حقوق این وب سایت متعلق است به:
معاونت پژ‍وهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشكی شيراز
 استفاده از مطالب این وب سایت با ذکر منبع مجاز است.