دیدار معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با روسا و معاونان پژوهشی دانشکده ها1397-9-12

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همراهی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و معاون آموزشی و معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، در دیدار با روسا و معاونان پژوهشی دانشکده های زیرمجموعه دانشگاه، مهم ترین اولویت های حوزه پژوهش در علوم پزشکی را بیان کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در این دیدار دکتر «رضا ملک زاده» معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت ضمن بیان عملکرد حوزه پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و تبیین شاخص های پژوهشی و فناوری مورد تاکید وزارت بهداشت، بر اهمیت فعالیت بیش از پیش گروه ها تاکید کرد.

افزایش حرکت به سوی فعالیت های بین المللی و انجام پژوهش های اثربخش و کاربردی در عرصه ارتقای سلامت جامعه، دیگر تاکید معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت در جمع دست اندرکاران حوزه پژوهش دانشگاه بود.

 

این مقام مسوول در وزارت بهداشت به رشد مناسب تولید علم در منطقه و در بین دانشگاه های کشورهای اسلامی اشاره کرد و جایگاه مناسب فعلی را مرهون تلاش محققان، اساتید و دانشجویان دانست.

بیان زیرساخت های موردنیاز برای راه اندازی دوره های MPH برای رشته های پرستاری و ماما، اولویت های سلامت منطقه ای و تشکیل کارگروه های پژوهشی بزرگ برای بررسی و انجام پژوهش، دیگر محور صحبت های معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت در این نشست بود.

دکتر «علی بهادر» رئیس دانشگاه نیز با بیان اهمیت پیگیری و رشد فعالیت های پژوهشی دانشگاه، بر دقت ویژه در خصوص گزینش اساتید و در نظر گرفتن معیارهای مناسب برای تقویت زیرساخت علمی دانشگاه، تاکید کرد.

او ابراز امیدواری کرد تا در آینده بتوان از افراد دوره دیده برایResearch assistant اساتید بالینی استفاده کرد.

دکتر «یونس قاسمی» معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز خواستار عزم همگانی برای ارتقای جایگاه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در کشور شد.

در ادامه این نشست، برخی روسای دانشکده، اولویت ها و دغدغه های خود را با مسوولان حاضر در این نشست مشورتی در میان گذاشتند.

دکتر «سید معصوم معصوم پور» مشاور و جانشین معاون تحقیقات و فناوری و همچنین مدیران این معاونت، از دیگر اعضای این نشست بودند.


 


  نشانی ما:   research.sums.ac.ir
معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشكی شيراز
شيراز- خيابان زند- ساختمان مركزی دانشگاه علوم
پزشكی شيراز- طبقه هفتم - معاونت پژوهشی و فناوری
تلفن: 32357282 ،  دورنگار: 32122430
پست الکترونیک: vcrdep@sums.ac.ir


همه حقوق این وب سایت متعلق است به:
معاونت پژ‍وهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشكی شيراز
 استفاده از مطالب این وب سایت با ذکر منبع مجاز است.