معرفی واحد IT معاونت پژوهشی و فناوری

واحد IT معاونت پژوهشی و فناوری در راستای تسهیل نیل معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه به سوی هدف اصلی آن که ارتقاء تولیدات و جایگاه علمی­ دانشگاه است، در زمینه های زیر خدمتگذار می باشد:

1-      مدیریت، نگهداری و به روزرسانی وب سایت معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه

مدیریت و به روزرسانی وب سایت معاونت پژوهشی و فناوری، منطبق با استاندارد وب سایت های آکادمیک بین المللی.

2-      مدیریت، پایش و نظارت بر وب سایت های مراكز تحقیقاتی و دیگر واحدهای تابعه معاونت پژوهشی دانشگاه

واحدهای متقاضی وب سایت، تقاضای کتبی (شامل نشانی اینترنتی برای وب سایت واحد، نام رابط وب سایت واحد، رنگ وب سایت و دیگر اطلاعات لازم) را طی نامه رسمی از طریق اتوماسیون به معاونت اعلام می كنند، پس از انجام هماهنگی های لازم توسط كارشناس IT مسئول،می توانند بدون هیچ هزینه مالی، وب سایت آماده ورود اطلاعات و آموزش های لازم را دریافت نمایند. پس از تکمیل و راه اندازی، وب سایت ها بصورت دوره ای پایش می شوند. 

3-      طراحی وب سایت جهت همایش ها، كنگره ها و گردهمایی ها

واحدهای متقاضی وب سایت برای برگزاری همایش ها، درخواست كتبی (شامل عنوان همایش، تاریخ برگزاری، مسئول وب سایت و نشانی سایت همایش) را از طریق اتوماسیون به معاونت اعلام می نمایند و پس از انجام هماهنگی های لازم توسط كارشناس IT مسئول، وب سایت همایش مربوطه به صورت رایگان در اختیار واحد قرار می گیرد. رابط محترم واحد پس از دریافت آموزش های لازم از كارشناسIT معاونت، قادر به تعریف قالب گرافیكی وب سایت و ورود اطلاعات آن خواهد بود. 

4-      طراحی و بهینه سازی نرم افزارهای مرتبط به حوزه پژوهشی دانشگاه و واحدهای تابعه

توسعه نرم افزارهای موجود: بازنگری نرم افزارهای موجود در معاونت و ارتقا بخش های مختلف آنها. ( در پایان این بخش شرح مختصری از نرم افزارهای موجود داده شده است.)

توسعه نرم افزارهای واحدهای تابعه معاونت پژوهشی و فناوری: واحدهای متقاضی نرم افزار، می توانند درخواست خود را از طریق اتوماسیون به معاونت اعلام نمایند و پس از تایید معاونت، نسبت به تهیه RFP و سپس عقد قرارداد با هماهنگی واحد IT معاونت اقدام نمایند.

 قرارداد: قراردادهای نرم افزاری بر اساس قوانین دانشگاه و در حمایت از منافع دانشگاه و واحدهای متقاضی نرم افزار، تهیه و تنظیم می شوند.

RFP: برای تهیه هر نرم افزار تخصصی، شرح نیازمندی های اساسی نرم افزار به شرکت های نرم افزاری اعلام می­شود تا شرکت هایی که توانایی تهیه نرم افزار را دارند، پیشنهادهای فنی خود را به همراه برنامه زمان بندی اجرا، رزومه شرکت، هزینه ها، نحوه استقرار نرم­افزارو برنامه آموزش و پشتیبانی نرم افزار اعلام کنند.  

5-      آموزش

آموزش نگهداری و ارتقاء وب سایت معاونت و وب سایت های مراكز تحقیقاتی و دیگر واحدهای تابعه: برگزاری کارگاه های آموزشی کار با نرم افزار ایکاروس، قالب های گرافیکی جدید، آشناسازی رابطین محترم وب سایت ها با استانداردهای موجود وب سایت و وبومتریک، رفع مشکلات کاری رابطین هنگام کار با سایت، آموزش های موردی، تلفنی، نظارت بر نحوه تکمیل محتوای اطلاعاتی وب سایت ها به منظور تطابق با استاندارد ها و رعایت اصول کپی رایت، مشاوره به مراکز در خصوص تولید محتوای متنی و گرافیکی برای وب سایت هایشان.

آموزش جنبه های مختلف طراحی وب سایت جهت توسعه رتبه دانشگاه در حیطه وبومتریك با هماهنگی واحد علم سنجی و مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه

پشتیبانی و آموزش وب سایت های همایش: در طول برگزاری همایش و پس از آن نیز رفع مشكلات كار با سایت، پاسخگویی به پرسش های رابط وب سایت، هماهنگی با شركت نرم افزار همایش نگار و مدیریت فناوری اطلاعات، توسط این واحد انجام می شود. 

6-      آمار و اطلاع رسانی

امكان اطلاع رسانی از طریق ارسال پیام كوتاه و پست الكترونیك، درج خبر و اطلاعیه در وب سایت معاونت پژوهشی، روابط عمومی و یا سایت دانشگاه

تهیه آمار درخواستی جهت ارائه به واحد آمار دانشگاه و شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (شورای عتف) و سامانه مدیریت اطلاعات تحقیقاتی (سمات كشوری) 

7-    پشتیبانی فنی (نرم افزار، سخت افزار، شبكه)

خرید تجهیزات كامپیوتری: ارائه راهنمایی به واحدهای متقاضی خرید تجهیزات سخت افزاری و پیگیری درخواست خرید آنها

رفع ایرادات سخت افزاری: تشخیص و رفع مشكل سخت افزاری، کارشناسی برای ارتقاء تجهیزات.

رفع ایرادات شبكه معاونت: تشخیص و رفع مشکل، هماهنگی با مدیریت فناوری و واحد تعمیرات.

مرتفع نمودن مشكلات نرم افزاری: رفع مشكلات همکاران در رابطه با نرم افزارهای تخصصی در حوزه معاونت پژوهشی و نیز نرم افزارهای كاربردی آفیس و غیره .


متقاضیان شناسه کاربری اینترنت و اتوماسیون اداری، تقاضای خود را از طریق مدیر واحد به معاون پژوهشی ارسال می نمایند و پس از تأیید معاونت، مکاتبات لازم با مدیریت فناوری اطلاعات به عمل می آید. 

 
  نشانی ما:   research.sums.ac.ir
معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشكی شيراز
شيراز- خيابان زند- ساختمان مركزی دانشگاه علوم
پزشكی شيراز- طبقه هفتم - معاونت پژوهشی و فناوری
تلفن: 32357282 ،  دورنگار: 32122430
پست الکترونیک: vcrdep@sums.ac.ir


همه حقوق این وب سایت متعلق است به:
معاونت پژ‍وهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشكی شيراز
 استفاده از مطالب این وب سایت با ذکر منبع مجاز است.