راهنمای استفاده از نرم افزار کتابخانه

(توجه: برای استفاده از نرم افزار کتابخانه های دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیاز به حضور درکتابخانه نیست و دسترسی از راه دور به فهرست منابع موجود در کتابخانه های زیرمجموعه دانشگاه برای همه فرآهم میباشد.)

جهت ورود به نرم افزار کتابخانه، وارد سایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز شوید.
وارد سایت کتابخانه الکترونیک شوید. سپس روی لینک "جستجو در کتابخانه ها" کلیک کنید.

در این قسمت وارد نرم افزار کتابخانه (کوها) میشوید که برای جستجوی منبع خود میتوانید از جستجوی ساده و یا پیشرفته استفاده کنید.

در قسمت جستجوی پیشرفته میتوانید از فیلدهای بیشتری جهت جستجو استفاده کنید.

پس از جستجو و در صفحه نتایج جستجو میتوانید عنوان، نویسنده، شماره بازیابی، نوع منبع، تعداد نسخه، محل نگهداری منبع و اطلاعات دیگر را مشاهده فرمایید.  

در صورت کلیک روی یکی از عناوین، میتوانید مشخصات کاملتر آن منبع را و همچنین موجودی در کدام کتابخانه و وضعیت امانت منبع را مشاهده فرمایید.

یکی از امکانات دیگر نرم افزار، امکان بررسی عناوینی که تازه به مجموعه کتابخانه اضافه شده است میباشد. برای استفاده از این امکان در صفحه اول نرم افزار و در قسمت پایین صفحه نوع منبع را انتخاب کرده و تاریخ اضافه شدن به مجموعه را نیز مشخص کنید و روی دکمه "جستجو" کلیک کنید.

اطلاعات دانشجویان جدیدالورود پس از ثبت در سیستم سما به صورت خودکار وارد نرم افزار کوها میشود و این افراد میتوانند از امکانات کتابخانه ها استفاده کنند. افراد دیگر در صورتی که عضو هیات علمی، کارمند و یا دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز باشند و اطلاعات عضویت آنها در نرم افزار نباشد میتوانند از  قسمت "درخواست عضویت" اقدام به عضویت در نرم افزار کتابخانه کنند و سپس جهت تایید عضویت خود با در دست داشتن کارت دانشجویی یا پرسنلی به کتابخانه موردنظر مراجعه نمایند.

همچنین در قسمت "ورود به حساب" که در صفحه اول نرم افزار قرار دارد میتوانید از وضعیت کتب امانت گرفته خود، سابقه مطالعه، عناوین رزرو شده و امکانات دیگر این بخش استفاده نمایید. جهت دریافت نام کاربری و رمز عبور به کتابخانه خود مراجعه فرمایید.

 
  نشانی ما:   research.sums.ac.ir
معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشكی شيراز
شيراز- خيابان زند- ساختمان مركزی دانشگاه علوم
پزشكی شيراز- طبقه هفتم - معاونت پژوهشی و فناوری
تلفن: 32357282 ،  دورنگار: 32122430
پست الکترونیک: vcrdep@sums.ac.ir


همه حقوق این وب سایت متعلق است به:
معاونت پژ‍وهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشكی شيراز
 استفاده از مطالب این وب سایت با ذکر منبع مجاز است.